Povrchové úpravy

Zajišťujeme pro vás tyto povrchové úpravy

Tryskání

Tryskání (pískování) je technologie opracování různých tvrdých povrchů a materiálů proudem jemných částic. Tryskání se nejčastěji využívá jako předúprava povrchů před aplikací nátěrových hmot nátěrem, nebo nástřikem. Tato technologie dokáže v krátké době účinně působit na menších součástkách a výrobcích, ale také i na velkých plochách. Tryskání dokonale zabezpečí čištění, odmašťování a odstraňování starých nátěrů, rzi a starých nežádoucích povrchů.

Mokré lakování

Mokré lakování zahrnuje široké spektrum lakování. Výhodou mokrého lakování je téměř neomezený výběr odstínů, možnost aplikace na jakkýkoliv povrch, snadná opravitelnost poškozeného nátěru a možnost dodání vlastních barev.

Práškové lakování

Práškové lakování je jednovrstvou povrchovou úpravou kovů. Tento nátěrový systém se využívá zejména jako finální úprava kovových povrchů. Slouží jako ochrana před korozí a zajišťuje estetický vzhled finálních výrobků. Výhodou práškového lakování je barevná stálost, široký výběr odstínů, vysoká odolnost a zároveň ekologičnost, jelikož barvy neobsahují žádná rozpouštědla.

Zinkování

Zinkování je nanesení vrstvy zinku na povrch ocelových výrobků. Tato vrstva slouží jako ochrana proti korozi. Zinek chrání povrch nejen mechanicky, ale i chemicky. Se železem tvoří ve vlhku zinek elektrický článek. I při lokálním porušení vrstvy zinku probíhá koroze jen na zinkové vrstvě, zatímco ocel zůstane neporušena. Ochrana ale trvá jen do rozpuštění zinkové vrstvy.

Žářové zinkování

Žárové zinkování je speciální technika, při které se výrobek noří do roztaveného zinku. Na povrchu oceli se vytvoří povlak s podílem slitinových fází zinku a oceli a vnější vrstvou čistého zinku ve vrstvě od 3 0­90 mikronů, jde i větší vrstva, ale musí se použít ocel s vyšším obsahem křemíku, který však může způsobit křehkost povlaku.

Galvanické zinkování

Galvanické neboli elektrochemické zinkování je elektrolytický děj. Při tomto procesu se na elektrovodivé materiály (katoda), elektrochemicky vyloučí zinkový povlak rozpuštěním zinku (anoda). Pro zvýšení korozní odolnosti je povlak zinku ošetřen pasivací, případně utěsněním.
Vrstva galvanického zinku má jemnozrnnou strukturu, běžná vrstva je 5­8 mikronů, ale dá se udělat až 20 mikronů. Avšak pro tlouštku vrstvy větší jak 15 mikronů je finančně výhodnější zboží žárově zinkovat.